Misja EI Expert

Jesteśmy po to, aby emocje działały na Twoją korzyść.

Pracujemy po to, aby każdy człowiek traktował emocje jako swoich sprzymierzeńców, a nie wrogów. Emocje jako wróg pochłaniają naszą energię na walkę, ucieczkę, tłumienie, maskowanie. Jako wróg czasami wygrywają i biorą nas w niewolę – wtedy niszczymy nasze relacje z innymi ludźmi, niweczymy nasze plany. Pod wpływem złości mówimy słowa, których pózniej żałujemy. W momentach załamania, smutku, beznadziei poddajemy się i nie potrafimy zmotywować. W szkole nikt nas nie uczył, jak obsługiwać emocje, jak się przeżywa żałobę, jak rozbrajać destruktywną energię złości, nie tracąc przy tym zdolności do samoobrony. Tymczasem, emocje jako sprzymierzeniec pomagają wyznaczać nam drogę (inspiracja, ekscytacja, ciekawość), dają energię, aby nią podążać do wyznaczonego celu (frustracja, ciekawość, irytacja), pomagają zwalczać przeszkody albo odeprzeć atak na nasze granice(złość). Mówią, co nasze, a co nie nasze (poruszenie vs. obojętność). Ostrzegają przed niebezpieczeństwem (strach, lęk). Nagradzają za wysiłek (radość, duma). Czasami panikują i próbują odebrać nam kontrolę (przerażenie, furia), ale na poziomie sojuszu i przy udziale intelektu da się z nimi dogadać (reinterpretacja, priorytetyzowanie potrzeb i wartości). 

Chcemy pomóc Ci przywrócić sprawczości w obszarze życia emocjonalnego – zarówno na poziomie pojedynczego człowieka, jak i relacji, systemu rodzinnego, organizacji, firmy, zespołu współpracowników.

Bezpośrednimi korzyściami tej sprawczości są

  • autentyczne i wspierające relacje międzyludzkie

  • Efektywność osobista

  • Satysfakcja z życia

  • Równowaga miedzy życiem prywatnym a pracą

  • Efektywna współpraca

  • Zmotywowani pracownicy

  • Inspirujący liderzy

  • Skuteczne przywództwo

Naszą misję realizujemy poprzez tworzenie rzetelnych i skutecznych narządzi do diagnozy i rozwoju inteligencji emocjonalnej. Chcemy, aby ludzie w pracy czuli się dobrze, bo wtedy są najbardziej efektywni. Chcemy, aby liderzy potrafili zarządzać szeroką paletą emocji (a nie tylko strachem), bo wtedy ich działania mają sens i służą długotrwałym efektom. Chcemy, aby ludzie potrafili korzystać z emocji do motywowania siebie, dbania o siebie, kształtowania relacji opartych na szacunku, zaufaniu i zrozumieniu, autentycznego porozumienia.  

 

Jesteśmy po to, aby przywrócić Tobie sprawczość w obszarze życia emocjonalnego. 

 

Rozgość się i sprawdź, czy ta droga jest Ci bliska. Jeśli tak, chętnie damy Ci mapę do większej wolności, lekkości i satysfakcji z życia.