Nawigator Emocji
Trening Inteligencji Emocjonalnej

Podnieś swoją Inteligencję Emocjonalną

Czy nasz trening inteligencji emocjonalnej jest odpowiedzią na Twoje potrzeby?

 • Znasz ten moment, gdy emocje przejmują nad Tobą kontrolę? Dzieje się coś, co wywołuje w Tobie dosłownie wybuch emocji, a po wszystkim żałujesz swojego zachowania i masz wrażenie, że byłeś/aś przez chwilę zupełnie jak inna osoba?
 • Czy jest Ci czasem trudno się zmotywować do zadań, które i tak musisz zrobić, a zamiast tego odkładasz je na później?

 • Czy zdarza się, że w stresującej sytuacji reagujesz nie tak, jak byś chciał(a)?

 • Czy zmagasz się z trudnościami w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, konfliktujesz się z nimi albo unikasz bliskości?
 • Czy masz trudności w podejmowaniu decyzji? Długo nie możesz wybrać żadnej opcji, a ostatecznie i tak jesteś rozczarowany/na tym, co się dzieje? A może podejmujesz decyzje zbyt pochopnie, a później trudno to wszystko odkręcić?

 • Czy czasami zachowania innych wydają Ci się dziwne? Nie rozumiesz, dlaczego ktoś coś zrobił, powiedział, zaśmiał się… Często nie wiesz, jak zareagować na czyjś komentarz. Może boisz się ośmieszenia, albo wręcz przeciwnie – nie lubisz rozmawiać z ludźmi, bo zazwyczaj tylko Cię irytują.
 • Czy doświadczasz sytuacji, w których ludzie “wchodzą Ci na głowę”, a Ty, zapominając o sobie, starasz się spełnić ich oczekiwania, chociaż w środku wszystko w Tobie krzyczy, że tak nie powinno być? Czasami, gdy jesteś już na skraju, wybuchasz jak wulkan, bo nikt się z Tobą nie liczy…

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś/aś “tak”, to nie jesteś sam/a!

Oczywiście istnieją ludzie, którzy otrzymali w dzieciństwie rzetelną edukację emocjonalną, wychowywali się w zdrowej i dojrzałej emocjonalnie rodzinie, byli szanowani w szkole i na podwórku i radzą sobie dziś świetnie z emocjami (zarówno swoimi, jak i innych ludzi).

Są też osoby, którym któregoś z tych istotnych elementów rozwoju emocjonalnego zabrakło, i w związku z tym doświadczają dzisiaj rozmaitych – w tym opisanych powyżej – trudności.

Nie oznacza to jednak, że tak już zawsze musi być.

Osoba asertywna - cechy.

Trening Inteligencji Emocjonalnej oparty na dowodach naukowych

Są ludzie, którzy szukają dróg na skróty. Są też tacy, którzy sięgają po sprawdzone rozwiązania. Skąd wiadomo, że sprawdzone? Bo pomogło Pani Basi? Koledze z pracy? Nie. To są dowody anegdotyczne. Sprawdzone, znaczy sprawdzone przez naukę. Nauka to nie tylko teoria. Nauka to hipoteza przetestowana empirycznie. Nauka to dziesiątki, setki, a niekiedy nawet tysiące przypadków.

Sięgając po nasze rozwiązania, nie musisz pytać znajomych, co i czy im pomogło. My zrobiliśmy to za Ciebie.

Skorzystaj z naszego opartego na metodzie naukowej autorskiego treningu inteligencji emocjonalnej.

Osiągniesz efekty gwarantowane przez naukę.

Trening Inteligencji Emocjonalnej zapewni Ci ogromne wsparcie, jeśli zdarza Ci się mieć/doświadczać:

Problem Zrozumienia Własnych Emocji
Często czujesz, że emocje zalewają Cię niczym fala, a Ty nie wiesz, jak na to reagować? Szkolenie “Nawigator Emocji” nauczy Cię rozpoznawać i zrozumieć swoje emocje, dając Ci kontrolę nad swoim wewnętrznym światem.

Problemy z Komunikacją
Nieumiejętność adekwatnego wyrażania swoich emocji często prowadzi do nieporozumień. Na naszym szkoleniu nauczysz się, jak jasno i skutecznie komunikować swoje emocje, co przyczyni się do poprawy jakości Twoich relacji.

Wybuchy Złości
Gwałtowne wybuchy złości mogą zniszczyć relacje i odbić się na Twoim zdrowiu. Na naszym szkoleniu dowiesz się, jak skutecznie kontrolować złość i przekształcać ją w konstruktywne działanie.

Problem z Podejmowaniem Decyzji
Niepewność i stres często uniemożliwiają nam podejmowanie decyzji. “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak wykorzystać emocje do efektywnego podejmowania decyzji, zamiast pozwolić im cię paraliżować.

Poczucie Przytłoczenia
Czy czujesz się często przytłoczony swoimi emocjami? “Nawigator Emocji” nauczy Cię skutecznych strategii radzenia sobie z tym uczuciem, dzięki czemu zyskasz większą kontrolę nad swoim życiem.

Trudności z Wyrażaniem Emocji
Czy masz problem z wyrażaniem swoich uczuć? Na naszym szkoleniu nauczysz się, jak komunikować swoje emocje, co z pewnością pomoże Ci w nawiązywaniu i utrzymywaniu związków.

Negatywne Myślenie
Negatywne myślenie i pesymizm mogą być spowodowane niezdolnością do zarządzania emocjami. Szkolenie “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak przekształcić negatywne emocje w konstruktywne myślenie.

Problemy ze wzbudzeniem i/lub utrzymaniem motywacji
Czy zauważyłeś, że Twoja motywacja często opada, kiedy napotykasz przeszkody? “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak używać emocji do podtrzymania motywacji, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Niezdolność do Radzenia Sobie ze Smutkiem
Smutek jest naturalnym uczuciem, ale niektórzy z nas mają trudności z jego przeżywaniem. Na naszym szkoleniu dowiesz się, jak skutecznie radzić sobie ze smutkiem i wykorzystać go dla własnego rozwoju.

Dzięki narzędziom i materiałom, które od nas otrzymasz, będzie Ci także łatwiej radzić sobie z sytuacjami, takimi jak:

Stres w Pracy
Praca pod ciągłym stresem nie tylko obniża naszą efektywność, ale może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak skutecznie radzić sobie ze stresem, by praca przynosiła satysfakcję, a nie zmęczenie.

Trudności z Nawiązywaniem Relacji
Czy zmagasz się z budowaniem głębokich, satysfakcjonujących relacji? “Nawigator Emocji” pomoże Ci zrozumieć, jak emocje wpływają na Twoje relacje z innymi, i nauczy Cię, jak budować trwałe, pełne zaufania związki.

Poczucie Samotności
Czujesz się często samotny, mimo że jesteś wśród ludzi? Nasze szkolenie pomoże Ci zrozumieć, jak twoje emocje wpływają na to uczucie i jak możesz je zmienić, aby poczuć się bardziej zintegrowany z otoczeniem.

Częste Zmiany Nastroju
Czy często doświadczasz nagłych zmian nastroju, które wpływają na Twoje życie? Szkolenie “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak rozpoznawać i zarządzać swoimi emocjami, dając Ci stabilność emocjonalną, której tak bardzo pragniesz.

Brak Pewności Siebie
Brak pewności siebie wynika często z nierozumienia swoich emocji. Poprzez szkolenie “Nawigator Emocji”, nauczysz się jak zrozumieć swoje emocje i użyć ich do budowania silnej pewności siebie.

Trudności w Rozwiązywaniu Konfliktów
Konflikty są nieodłącznym elementem naszego życia. Szkolenie “Nawigator Emocji” pomoże Ci zrozumieć, jak Twoje emocje wpływają na sposób rozwiązywania konfliktów, a tym samym nauczy Cię jak konstruować efektywne strategie radzenia sobie z nimi.

Strach Przed Odrzuceniem
Strach przed odrzuceniem często wynika z nierozumienia swoich emocji. Nasze szkolenie pomoże Ci zrozumieć i zarządzać tym strachem, abyś mógł żyć pełnią życia.

Brak Empatii
Brak empatii może prowadzić do konfliktów i napięć w relacjach z innymi. Szkolenie “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak rozwijać i wykorzystywać empatię, by poprawić relacje z innymi.

Problemy z Zasypianiem
Czy kłopoty z zasypianiem wynikają u Ciebie z ciągłego myślenia i niepokoju? “Nawigator Emocji” pomoże Ci zrozumieć, jak Twoje emocje wpływają na sen, i nauczy Cię technik, które pomogą Ci lepiej odpocząć.

Zmagasz się z niskim Poczuciem Wartości
Poczucie własnej wartości ma bezpośredni wpływ na nasze relacje, karierę i ogólne samopoczucie. Szkolenie “Nawigator Emocji” nauczy Cię, jak zrozumieć i zarządzać swoimi emocjami, aby zbudować silne poczucie wartości.

Inteligencja emocjonalna

Czego się możesz spodziewać?
Co się stanie w efekcie Treningu Inteligencji Emocjonalnej?

 • Zrozumiesz swoje emocje: co daje Ci strach, złość, smutek, radość; skąd się biorą i jak wpływają na nasze myśli, decyzje i działania.
 • Rozpoznasz i zrozumiesz emocje innych, poprawisz komunikację, nawiążesz bardziej autentyczne relacje.
 • Będziesz działać w zgodzie z własnymi predyspozycjami i wartościami, wzbudzisz i utrzymasz motywację do działania.
 • Zaczniesz rozpoznawać sytuacje, w których zamiast się wypalać, powinieneś/powinnaś odpuścić.
 • Nauczysz się zarządzać swoimi emocjami: zaczniesz panować nad stresem, prokrastynacją; poznasz alternatywę dla niekonstruktywnych strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami (używki, jedzenie, zakupy, gry, TV).

a także:

 • Poznasz sposoby, aby precyzyjnie wyrażać to, co czujesz i myślisz – dzięki temu będziesz lepiej rozumiany/na i szanowany/na przez innych.

 • Nauczysz się dbać o siebie, rozpoznawać, komunikować i zaspokajać swoje potrzeby.

 • Zaczniesz świadomie podejmować decyzje, szybciej rozwiązywać dylematy, przestaniesz rozpamiętywać utracone szanse.

 • Nauczysz się konsekwentnie realizować swoje cele, przeciwdziałać rozproszeniu i zniechęceniu.

W EI Expert wiemy, że możliwa jest poprawa każdego aspektu Twojej codzienności, w którą zaangażowane są emocje.

Znamy drogę do lepszego rozumienia siebie i zarządzania swoimi emocjami, prowadzącą ostatecznie do szczęśliwego życia, satysfakcjonujących relacji i kariery zawodowej. Idąc tą drogą odzyskasz kontrolę nad sobą i swoim życiem.

Weź udział w naszym autorskim szkoleniu “Nawigator Emocji – Trening Inteligencji Emocjonalnej” i daj się poprowadzić ku lepszej codzienności. Świadomie.

Chociaż niekiedy piszemy tu o szkoleniu, w rzeczywistości “Nawigator emocji” jest prawdziwym treningiem, na którym przede wszystkim ćwiczymy nowe umiejętności. W tym sensie jest to raczej warsztat, niż szkolenie.

Każdy/a uczestnik/czka otrzyma od nas certyfikat, ale nie będzie żadnego egzaminu. Egzaminem będzie samo życie. Przekażemy tyle teorii, ile jest potrzebne. Dla dociekliwych podamy dodatkowe źródła, ale podstawą uczenia w naszym treningu będzie Twoje doświadczenie. Przygotuj się więc na emocjonujące doznania.

Inteligencja emocjonalna - co to?

Trening Inteligencji Emocjonalnej w liczbach

 • 7 modułów
 • 12 cotygodniowych spotkań on-line
 • 2 doświadczonych trenerów
 • 18 godzin pracy z trenerami w formie grupowych warsztatów
 • Materiały na ok. 40 godzin pracy własnej
 • Wyjątkowo kameralne grupy (od 2 do 6 osób) – taka liczba pozwala na wartościową wymianę doświadczeń a jednocześnie gwarantuje poczucie prywatności
  wsparcie po treningu
 • 1 spotkanie follow-up po 30 dniach od zakończenia treningu
 • możliwość późniejszych konsultacji

Na każdym spotkaniu otrzymasz optymalny pakiet wiedzy oraz doświadczysz przeżyć, które krok po kroku poprowadzą Cię do większej świadomości i (samo)regulacji emocjonalnej.

Po każdej sesji on-line otrzymasz jej krótkie podsumowanie (via e-mail) oraz karty pracy do samodzielnego wykonania w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Od Ciebie zależy to, ile czasu na nie poświęcisz. Gorąco zachęcamy do choćby najkrótszej, ale jednak systematycznej refleksji w ramach pracy własnej. Im więcej ziaren zasiejesz, tym większy zbierzesz plon.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i prywatność, spotkania nie będą nagrywane.

Co jest potrzebne z Twojej strony?

 • komputer z kamerą (to ważne!) ze stałym i stabilnym łączem internetowym

dyspozycyjność – spotykamy się regularnie w stałej grupie; przewidujemy możliwość nadrobienia 1 nieobecności w ramach indywidualnego spotkania (max. 45 minut).

Asertywna komunikacja

Korzyści z uczestnictwa w Treningu Inteligencji Emocjonalnej

1. Zrozumienie siebie

Poznasz mechanizmy kierujące Twoimi emocjami, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje reakcje.

2. Skuteczne zarządzanie emocjami

Nauczysz się technik i narzędzi do radzenia sobie z trudnymi emocjami, dzięki czemu będziesz mógł je kontrolować, a nie one Ciebie.

3. Poprawa relacji interpersonalnych

Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci lepiej komunikować się z innymi, budować głębsze relacje i unikać konfliktów.

4. Zwiększenie samoświadomości

Zrozumiesz swoje mocne i słabe strony, co pozwoli Ci świadomie pracować nad swoim rozwojem.

5. Lepsza komunikacja

Nauczysz się słuchać innych i wyrażać swoje uczucia i potrzeby w sposób jasny i asertywny.

6. Zwiększenie odporności psychicznej

Poznasz techniki, które pomogą Ci radzić sobie ze stresem, napięciem i trudnościami życiowymi.

7. Rozwój osobisty

Zyskasz narzędzia do ciągłego doskonalenia się w zakresie inteligencji emocjonalnej, co przyczyni się do Twojego ogólnego rozwoju osobistego.

8. Zwiększenie efektywności w pracy

Poprzez lepsze zarządzanie emocjami zwiększysz swoją produktywność, skupienie i zdolność do współpracy w zespole.

9. Lepsze podejmowanie decyzji

Zrozumienie i kontrola nad emocjami pozwoli Ci podejmować bardziej przemyślane i racjonalne decyzje.

10. Zwiększenie satysfakcji z życia

Poprzez lepsze rozumienie siebie i innych, zyskasz większą satysfakcję z życia i poczucie spełnienia.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli po zakupie szkolenia: „Nawigator Emocji Trening Inteligencji Emocjonalnej” poczujesz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań, chcemy Ci dać pewność, że jesteśmy po Twojej stronie. Dlatego oferujemy Ci możliwość zwrotu 100% ceny kursu w ciągu 14 dni od daty rozpoczęcia Twojego szkolenia.

Jak to zrobić?

Napisz do nas na adres contact@eiexpert.com, podając:

 • powód, dla którego szkolenie nie spełniło Twoich oczekiwań,
 • dołącz fakturę potwierdzającą zakup – jeśli nie posiadasz dowodu zakupu, skontaktuj się z naszym wsparciem klienta pod tym samym adresem

Zalecamy korzystanie z tego samego adresu e-mail, który został użyty podczas zakupu szkolenia, aby ułatwić proces zwrotu.

Zwrot środków otrzymasz niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu 14 dni od zgłoszenia.

Co Cię czeka na Treningu Inteligencji Emocjonalnej?

7 modułów, 12 spotkań:

 

 • Wykonasz psychometryczny test inteligencji emocjonalnej w wersji online (max. 30 minut).
 • Otrzymasz obszerne i szczegółowe omówienie swoich wyników testu w formie PDF.
 • W trakcie 60-minutowego spotkania z diagnostą/tką pogłębisz rozumienie swojego wyniku, zrozumiesz go w kontekście Twojego codziennego funkcjonowania i wyzwań, z jakimi się obecnie zmagasz.

 • Jeśli do tej pory nie byłeś pewny/na, czy chcesz podjąć trening IE, to jest dobry moment na ostateczną decyzję.

 • Co się wydarzy?
 • Poznasz grupę, czyli swoje towarzyszki i towarzyszy treningu.

 • Określisz swoje oczekiwania
 • Poznasz założenia treningu
 • Nawiążemy kontrakt grupowy (wspólnie ustalimy zasady pracy w grupie)

 • Jakie odniesiesz korzyści?

 • Nauczysz się precyzyjniej nazywać swoje emocje, co pozwoli Ci lepiej wyrażać swoje oczekiwania i potrzeby
 • Lepiej poznasz język ciała, dzięki czemu szybciej i trafniej rozpoznasz to, co czujesz, oraz to, co przeżywają inni
 • Będziesz w stanie przekazać swoje myśli i uczucia w sposób, który inni zrozumieją i uszanują
 • Trafniej rozpoznasz niespójność w tym, co widzisz/słyszysz u innych i odczytasz prawdziwy komunikat

 • Poznasz uniwersalne prawa, jakie rządzą emocjami, aby móc je przekuć na Twoje silne strony
 • Pozbędziesz się wrażenia zdezorientowania w kontaktach z innymi ludźmi
 • Zwiększysz swoją empatię
 • Zwiększysz swoją asertywność
 • Będziesz lepiej panować nad złością
 • Staniesz się bardziej pewny/na siebie
 • Zrozumiesz, jak Twoje emocje wpływają na reakcje otoczenia, a w konsekwencji na relacje z innymi

 • Zrozumiesz, jak Twoje emocje wpływają na Twoją efektywność
 • Nauczysz się jak intelekt współdziała z emocjami, aby trafnie dobierać działania do nastroju
 • Nauczysz się przeciwdziałać wypaleniu

 • Przestaniesz ulegać prokrastynacji
 • Zwiększysz swoją produktywność i będziesz się cieszyć lepszymi wynikami w pracy.

 • Poznasz techniki na lepsze podejmowanie decyzji
 • Nauczysz się rozpoznawać, kiedy warto iść za impulsem/inspiracją, a kiedy należy się powstrzymać, aby uniknąć utopionych kosztów
 • Uświadomisz sobie swoje wartości, które są motorem napędowym Twojego działania

 • Będziesz lepiej zarządzać stresem

 • Nauczysz się technik, które pozwolą Ci się zrelaksować i zregenerować zasoby psychiczne

 • Będziesz umiał(a) skupić się na tym, co naprawdę aktualnie dla Ciebie ważne

 • Nawet w najbardziej stresujących sytuacjach, będziesz mógł/mogła zachować spokój i skupić się na rozwiązaniu problemu

 • Zrozumiesz, jak Twoje emocje wpływają na Twoje relacje z członkami zespołu/rodziny i nauczysz się, jak wykorzystać te emocje do zbudowania silniejszego i bardziej efektywnego zespołu/bardziej zjednoczonej rodziny

 • Będziesz skutecznie pocieszać, motywować, inspirować

 • Będziesz sobie lepiej radził(a) z trudnymi emocjami

 • Polubisz siebie

 • Poczujesz lekkość w głowie, w życiu i relacjach
 • Zwiększysz swoją stabilność emocjonalną
 • Zyskasz zaufanie innych osób
 • Będziesz spokojniej i sprawniej rozwiązywał(a) konflikty
 • Będziesz budować silniejsze, bardziej satysfakcjonujące związki z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami
 • Zwiększysz swoją odporność psychiczną i fizyczną
 • Długotrwale poprawisz swoje samopoczucie
 • (od)zyskasz kontrolę nad swoim życiem
 • Zwiększysz poczucie sprawczości
 • Podniesiesz jakość swojego życia

Test asertywności

Trenerzy Inteligencji Emocjonalnej EI Expert

Dlaczego jeszcze warto nam zaufać?

dr Marta Szewczyk
dr Marta Szewczyk

Od zawsze wiedziałam, że chcę być psychologiem. Swoje młodzieńcze fascynacje ludzką psychiką szlifowałam pod kuratelą wybitnych profesorów i profesorek w Instytucie Psychologii KUL, na Uniwersytecie w Lyonie (Francja), a także na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana w Monachium (Niemcy). Zdobyłam dwa prestiżowe granty badawcze, w tym jeden zagraniczny staż naukowy. Jeszcze jako studentka byłam członkinią międzynarodowej organizacji AIESEC. Mam doświadczenie w projektach badawczo-wdrożeniowych, a także rekrutacyjnych i promocyjnych. W trakcie studiów doktoranckich zdobyłam ekspertyzę w zakresie analizy i syntezy wyników badań naukowych, projektowania eksperymentów, analizy danych, prezentacji wyników badań, recenzowania prac naukowych, a także współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej.

Na czym polega moja ekspertyza w zakresie inteligencji emocjonalnej?

Jestem współautorką:

 • “Podręcznika Twojej inteligencji emocjonalnej” – kompleksowego omówienia wyników psychometrycznego Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE, M. Śmieja, J. Orzechowski)
 • szkolenia dla diagnostów inteligencji emocjonalnej z użyciem psychometrycznego testu TIE
 • szkolenia dla trenerów inteligencji emocjonalnej
 • treningu inteligencji emocjonalnej (opartego na wynikach badań naukowych.

Przeprowadziłam kilkadziesiąt diagnoz inteligencji emocjonalnej dla rozmaitych osób, w tym managerów, dyrektorów, trenerów, biegłych sądowych, pracowników HR oraz wielu innych profesji.

Uczę ludzi od 2013 roku. Prowadzę szkolenia dla trenerów i osób indywidualnych.

Dlaczego jestem dobra w tym, co robię?

Obfite pokłady empatii łączę z analitycznym podejściem naukowca. Jestem osobą wysoko wrażliwą, a zarazem wysoko skuteczną. Dużo czuję, współodczuwam, przewiduję. A jednocześnie dużo sprawdzam, analizuję, weryfikuję. Nie boję się poddawać w wątpliwość, wystawiać pod ostrzał pytań, ani też mówić “nie wiem”. Zawzięcie wierzę, że prawda i jakość zawsze się obroni. Mam szerokie, a zarazem wnikliwe spojrzenie na inteligencję emocjonalną. Bliskie jest mi Porozumienie bez przemocy, czyli NVC (wg M. Rosenberga), Mindfulness (Uważność), Psychowzroczność (wg D. J. Siegela), Emocjonalne życie mózgu, czyli koncepcja stylów emocjonalnych R. D. Davidsona).

Jako matka dwójki dzieci doskonale opanowałam zarządzanie sobą w czasie, multitasking, motywowanie trudnych współ-domowników/pracowników, radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach. Jako kierowniczka i wykonawczyni w kilku naukowych projektach badawczych dobrze wiem, jak gorzko smakuje przetarg między pracą o życiem osobistym, konkurencja, i porażka.

W ramach “nieindeksowanych” osiągnięć mogę pochwalić się tym, że przepracowałam kilka życiowych kryzysów. Dopiero po trzydziestce nauczyłam się temperować (do pewnego stopnia ;)) własny perfekcjonizm, a także wyznaczać i bronić własnych granic. Znam swoje mocne i słabe strony. Ciągle poszerzam swoje okno świadomości i okno emocjonalnej tolerancji. Pomogę w tym również i Tobie.

Jak inteligencja emocjonalna przyczyniła się do moich sukcesów zawodowych?

Praca naukowa wymaga dużej samodyscypliny, odporności na pokusę prokrastynacji, zdolności do motywowania się w działaniach długodystansowych i o odroczonej, często niepewnej gratyfikacji. Wiele osób w tym maratonie ulega wypaleniu, nie wszyscy dobiegają do mety. Dzięki samoświadomości i umiejętności zarządzania emocjami wiem, jak pracować, aby uniknąć wypalenia. Wiem, jak rozmawiać, aby dojść do porozumienia mimo różnicy zdań. Potrafię ocenić, czy klimat emocjonalny (mój i mojego otoczenia) sprzyjają osiągnięciu pożądanego przeze mnie celu, a w razie potrzeby wiem, co zrobić, aby go zmienić.

Jako człowiek popełniam też błędy i z każdego staram się wyciągnąć lekcję. Pomaga mi w tym mój mąż, z którym mam przyjemność współtworzyć trening i współprowadzić szkolenia oraz warsztaty w ramach EI Expert. Razem świetnie się uzupełniamy. Często mamy zupełnie różne perspektywy na te same kwestie. Lubimy je konfrontować i robimy to świadomie, aby wypracować głębsze i bardziej zobiektywizowane spojrzenie. Dzięki temu rozumiemy i potrafimy rozwiązać wiele złożonych problemów. To jest nasza siła, z której czerpiemy, aby pomagać również Tobie w osiąganiu sukcesów przy użyciu Twojego emocjonalnego potencjału.

Jak rozwijam i korzystam z inteligencji emocjonalnej w życiu prywatnym?

Moi synowie są największą inspiracją i motywacją do tego, aby osiągać coraz wyższe stopnie zaawansowania zarówno w stoicyzmie, jak i w emocjonalnej żonglerce. Starając się ich wychować w duchu rodzicielstwa bliskości wiem, że nie ma tu miejsca na fałsz. Współpraca, równowaga i trwała, wspierająca relacja jest możliwa tylko wtedy, kiedy możemy szczerze i otwarcie mówić o swoich potrzebach, kiedy znamy i komunikujemy swoje granice, kiedy bierzemy pod uwagę uczucia innych osób, kiedy autentycznie towarzyszymy w trudnych emocjach (zamiast je zagłuszać), kiedy się nawzajem motywujemy, rozśmieszamy, dzielimy życzliwością, wybaczamy… brzmi jak inteligencja emocjonalna w praktyce, nie?

dr Rafał Szewczyk
dr Rafał Szewczyk

O tym, że zostanę psychologiem słyszałem od bliskich mi osób już od liceum. Nie brałem tego na poważnie, bo miałem wiele innych zainteresowań, a psychologia wydawała mi się bardzo mało konkretna. Zacząłem więc studiować ekonomię, ponieważ interesowało mnie to, jak ludzie podejmują decyzje. Wówczas przekonałem się, że nie da się tego zrozumieć bez psychologii. Podjąłem zatem studia psychologiczne, ukierunkowując swoją ścieżkę ku najbardziej namacalnym według mnie zagadnieniom związanym z mózgiem, czyli neuropsychologią. Ta zaś pokazała mi, że na wiele pytań o ludzkie funkcjonowanie odpowiada psychologia poznawcza – bardzo eksperymentalna, a zarazem bardzo praktyczna gałąź wiedzy. “Wkręciłem się” tak bardzo, że obroniłem doktorat na temat wpływu treningów pamięci roboczej (tzw. brain-fitness) na racjonalność podejmowanych decyzji oraz zdolność do odraczania gratyfikacji.

Ta przygoda z kolei uświadomiła mi, że nie do końca doceniałem udział emocji w ludzkim myśleniu i działaniu. My jako ludzie naprawdę nie jesteśmy tak racjonalni, jak nam się wydaje… Dlatego, chcąc pożenić serce z intelektem, przekierowałem swoje dalsze działania zawodowe ku inteligencji (a jakże!) emocjonalnej. Pielęgnując w sobie uznanie dla konkretnych, rzetelnych, i wiarygodnych metod, zostałem liderem projektu mającego na celu wdrożenie psychometrycznych narzędzi diagnozy i treningu inteligencji emocjonalnej do praktyki psychologicznej – tak, aby służyły one ludziom w różnych kontekstach ich życia (w biznesie, edukacji, orzecznictwie sądowym, i wielu innych). Owocem tej pracy dzielę się dziś w ramach szkoleń, diagnoz i treningów prowadzonym w zespole EI Expert.

Zapraszam Cię serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Jeśli masz naturę sceptyka i nie zadowalają Cię ogólniki ani mgliste obietnice, witaj w klubie! Pokażę Ci, jak konkretne i jak praktyczne są tzw. zdolności miękkie, przefiltrowane przez naukowy pryzmat inteligencji emocjonalnej.

Moje kwalifikacje, czyli na czym polega moja ekspertyza w zakresie inteligencji emocjonalnej?

 • magister ekonomii (Uniwersytet Wrocławski)
 • magister i doktor psychologii (Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński)
 • autor prac naukowych dotyczących inteligencji emocjonalnej, publikowanych w prestiżowych wydawnictwach np. How Much Emotionally Intelligent AI Can Be?

Jestem współautorem “Podręcznika Twojej inteligencji emocjonalnej” – kompleksowego omówienia wyników psychometrycznego Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE, M. Śmieja, J. Orzechowski). Współtworzę szkolenia dla diagnostów inteligencji emocjonalnej z użyciem psychometrycznego testu TIE, dla trenerów inteligencji emocjonalnej. Brałem także udział w komponowaniu treningu inteligencji emocjonalnej (opartego na wynikach badań naukowych.

Uczę ludzi od 2009 roku. Prowadzę szkolenia dla trenerów i osób indywidualnych.

Podobnie jak moja żona, przeprowadziłem kilkadziesiąt diagnoz inteligencji emocjonalnej m. in. dla managerów, dyrektorów, trenerów, biegłych sądowych, pracowników HR oraz wielu innych profesji.

Dlaczego jestem skuteczny w tym, co robię?

Potrafię docierać do wiarygodnych źródeł wiedzy naukowej – to z nią zawsze konfrontuję swoją naukę przez doświadczenie – i nie waham się jej używać. Mam poczucie, że skutecznie wychwytuję momenty, w których się mylę lub mogę się mylić. Ten radar pozwala mi nie tylko uzupełnić luki w wiedzy, ale też zasięgnąć porady, czy skonfrontować swój punkt widzenia z podejściem inaczej myślących osób. To dla mnie ważne, żeby nie tyle utwierdzać się w tym, co już wiem, ale raczej dążyć do niuansowania mojej reprezentacji rzeczywistości i nieustannie pogłębiać rozumienie złożonych kwestii, do których niewątpliwie należy ludzka natura i emocje.

Drugi Człowiek jest dla mnie zawsze niepowtarzalną indywidualnością. Śmiało mogę powiedzieć, że najbardziej inspirują mnie ludzie, którzy mimo trudności i niedostatku zasobów potrafią pokonać swoje ograniczenia i osiągać ambitne cele. Zazwyczaj kluczem do ich sukcesu są małe, ale systematyczne i strategicznie wybrane zmiany. Mam do tego nosa i dzięki temu skutecznie pomagam ludziom wzrastać w ich drodze do większej samoświadomości, odporności psychicznej i zdolności posługiwania się emocjami tak, aby działały na korzyść ludzkości.

Jak inteligencja emocjonalna przyczyniła się do moich życiowych sukcesów?

Pracowałem w kilku grantach badawczych i projektach badawczo-rozwojowych. Kilkoma z nich kierowałem. Z każdego doświadczenia staram się wynieść maksimum rzetelnej wiedzy oraz przekuć ją na skuteczne rozwiązania dla ludzi. Potrafię to dobrze robić, poniekąd dzięki znajomości “pułapek myślenia” (jak określił to znany noblista D. Kahneman) oraz mądrości serca. Już nie obawiam się tego, że emocje mogą zwieść mnie na manowce. Znając prawa nimi rządzące, bacznie się im przyglądam, i wykorzystuję do lepszego podejmowania decyzji oraz skutecznego działania. W ten sposób uniknąłem w życiu wielu rozczarowań, utopionych kosztów, niewspierających relacji…

Jestem szczęśliwym mężem oraz dumnym a zarazem pokornym ojcem. Ta sytuacja każdego dnia dostarcza mi okazji do trenowania i doskonalenia mojej inteligencji emocjonalnej :) Dobrze wiem, z czym borykają się dzisiaj mężczyźni wychowywani w naszej kulturze – kiedy jako mężczyzna musisz być silny, a smutek jest tylko dla słabych.

Wyzwania emocjonalne w kontekście biznesowym przerabiałem na własnej skórze zarówno jako pracownik, założyciel start-upu, pracodawca i manager. Praca z ludźmi jest moją codziennością, a sukcesy moich współpracowników, uczestników szkoleń i treningów są niewyczerpanym źródłem satysfakcji, inspiracji i motywacji do stawania się coraz lepszym w tym, co robię. Moje doświadczenie nie byłoby jednak pełne bez trudnych momentów niepowodzeń. Mam je na swoim koncie i wiem, że to im zawdzięczam wiele moich umiejętności i unikatowych kompetencji. Wyciągnąwszy wnioski, chętnie się nimi z Tobą podzielę.

Trening Inteligencji Emocjonalnej

Pytania i Odpowiedzi

Trening Inteligencji Emocjonalnej – co mówią jego uczestnicy/czki?

Próbowałam już poprawić swoje samopoczucie, korzystając na własną rękę z różnych technik mindfulness itp. Zdecydowałam się na trening IE, żeby spróbować zrozumieć, co robię źle, że ciągle mam gonitwę myśli i złudzenie wiecznego braku czasu. Myślałam sobie, że przecież tak dobrze ogarniam organizację czasu, że jestem świetna w zarządzaniu zadaniami. Spojrzenie na moje problemy przez pryzmat IE było strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że nie wystarczy poprawić jednego elementu, ale trzeba zadbać o całą machinę naszych emocji, myśli i działań, żeby w życiu zobaczyć realne efekty. Trening IE daje zarówno szeroką perspektywę, jak i głębokie doświadczenie. To razem pozwoliło na wprowadzenie kluczowych zmian w mojej codzienności. W końcu odzyskałam, a może nawet pierwszy raz przejęłam? kontrolę nad moim życiem.

Trening inteligencji emocjonalnej - opinia 1Agnieszka, 28 lat, Uczestniczka Treningu Inteligencji Emocjonalnej

Zdecydowałem się na trening IE, bo nie chciałem wchodzić w wieloletnią terapię. Zależało mi na na szybkich efektach. Co prawda długo rozważałem również tę inwestycję, ale z perspektywy czasu nie żałuję. Co prawda nie spodziewałem się, że trening emocji będzie ode mnie i tak wymagał sporo wysiłku i namysłu, ale pierwsze efekty zobaczyłem dosyć szybko. Zacząłem lepiej rozumieć, o co chodzi innym ludziom, i jak z nimi rozmawiać, żeby te kontakty nie były takie burzliwe i żeby nie trzeba było odkręcać różnych akcji. Teraz namawiam na trening swoją żonę. Mamy w końcu dziecku, któremu chciałbym, żeby miało opanowanych i wspierających rodziców.

Trening inteligencji emocjonalnej - opinia 2Łukasz, 38 lata, Uczestnik Treningu Inteligencji Emocjonalnej

Przechodzenie przez trening IE jest jak zdejmowanie łusek z oczu. Przez większość swojego życia myślałam, że bardzo dobrze rozumiem emocje swoje i innych ludzi. Potwierdził to mój podwyższony wynik w teście TIE. Doskwierało mi jednak to, że często nie wiedziałam, jak się zachować w zawiłych relacyjne sytuacjach. Zawsze chciałam dla wszystkich dobrze, a często i tak kończyłam jako kozioł ofiarny z poczuciem winy i pretensjami od wielu osób. Praca pod okiem Rafała pomogła mi uświadomić sobie, jak często nadużywałam siebie i jak wiele traciłam, nie szanując swoich granic. Dzięki treningowi IE nauczyłam się te granice wyznaczać. Teraz nie boję się nazywać i jasno komunikować tego, co czuję. Jest mi w życiu lżej, po prostu. Polecam trening IE każdemu, nawet jeśli się Wam wydaje, że dobrze ogarniacie emocje.

Trening inteligencji emocjonalnej - opinia 3Barbara, 45 lat

Trening Inteligencji Emocjonalnej

Najważniejsze informacje

Harmonogram szkolenia:

Moduł 1
90 minut

1. Wykonujesz Test Inteligencji Emocjonalnej (~30 minut).

2. Spotykamy się indywidualnie i omawiamy Twoje wyniki testu. Poznajesz swoje silne strony i te, nad którymi warto pracować. Dzięki temu wiesz na co zwrócić największą uwagę podczas Treningu Inteligencji Emocjonalnej. (~60 minut).

Podczas tego modułu otrzymasz od nas indywidualny Podręcznik Twojej Inteligencji Emocjonalnej!

Moduły 2-7

11 x 90 minut

Cotygodniowe spotkania edukacyjno-treningowe po 90 minut każde.

Moduł 2Wstęp do treningu IE (1 spotkanie x 90 minut)
Moduł 3Percepcja i wyrażanie emocji (2 spotkania x 90 minut)
Moduł 4Rozumienie emocji (2 spotkania x 90 minut)
Moduł 5Asymilacja (integracja) emocji i intelektu (2 spotkania x 90 minut)
Moduł 6Zarządzanie emocjami (2 spotkania x 90 minut)
Moduł 7Generalizacja efektów treningu i podsumowanie (2 spotkania x 90 minut)

Razem 18 godzin zegarowych

Ważne!

 • Otrzymasz materiały na ok. 40 godzin pracy własnej
 • Trening przechodzisz w wyjątkowo kameralnej grupie (od 2 do 6 osób), dzięki czemu masz pewność trwałych rezultatów
 • Dla jeszcze lepszego ugruntowania efektów – 1 spotkanie follow-up po 30 dniach od zakończenia treningu
 • możliwość późniejszych konsultacji

 • Możliwość dalszego rozwoju i kariery jako diagnosta i/lub trener inteligencji emocjonalnej

Koszt Treningu Inteligencji Emocjonalnej “Nawigator Emocji” według systemu EI Expert

Całość – Trening Inteligencji Emocjonalnej – Moduły 1-7 (Diagnoza + trening) – 2780 zł

W tym:

Moduł 1 (Diagnoza) – 600 zł brutto

Moduły 2-7 (Trening) – 2180 zł brutto – dopłata dla osób, które przeszły wcześniej diagnozę testem TIE.

Terminy najbliższego Treningu Inteligencji Emocjonalnej

EDYCJA WRZESIEŃ 2023

Moduł 1, czyli indywidualne diagnozy IE odbędą się w dniach 4-8 września 2023. W tych dniach, w ustalonym z Tobą terminie spotkamy się 1 raz na 60 minut, aby omówić Twoje wyniki w teście inteligencji emocjonalnej w kontekście Twojego codziennego funkcjonowania.

Moduł 2 i kolejne – jeśli zdecydujesz się na trening, będziesz brać udział w spotkaniach grupowych. Do wyboru są 3 warianty godzinowe (stałe na wszystkie spotkania w ramach jednej grupy):

Wariant A: wtorki godziny przedpołudniowe
Start: 12 września. Kolejne spotkania: 19.09, 26.09, 03.10, 10.10, 17.10, 24.10, 31.10, 07.11, 14.11, 21.11

Wariant B: środy godziny popołudniowe
Start: 14 września. Kolejne spotkania: 21.09, 28.09, 05.10, 12.10, 19.10, 26.10, 02.11, 09.11, 16.11, 23.11

Wariant C: soboty godziny przedpołudniowe
Start: 16 września Kolejne spotkania: 23.09, 30.09, 07.10, 14.10, 21.10, 28.10, 04.10, 11.11, 18.11, 25.11

Jeśli żaden z powyższych wariantów nie jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami. Wspólnie postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Terminy najbliższego Treningu Inteligencji Emocjonalnej

EDYCJA PAŹDZIERNIK 2023

Moduł 1, czyli indywidualne diagnozy IE odbędą się w dniach 2,3,7,9,10 październik 2023. W tych dniach, w ustalonym z Tobą terminie spotkamy się 1 raz na 60 minut, aby omówić Twoje wyniki w teście inteligencji emocjonalnej w kontekście Twojego codziennego funkcjonowania.

Moduł 2 i kolejne – jeśli zdecydujesz się na trening, będziesz brać udział w spotkaniach grupowych. Do wyboru są 3 warianty godzinowe (stałe na wszystkie spotkania w ramach jednej grupy):

Wariant A: wtorki godziny przedpołudniowe
Start: 10 października. Kolejne spotkania: 17.10, 24.20, 31.10, 07.11, 14.11, 21.11, 28.11, 05.12, 12.12, 19.12

Wariant B: środy godziny popołudniowe
Start: 4 października. Kolejne spotkania: 11.10, 18.10, 25.10, 08.11, 15.11, 22.11, 29.11, 06.12, 13.12, 20.12

Wariant C: soboty godziny przedpołudniowe
Start: 7 października. Kolejne spotkania: 14.10, 21.10, 28.10, 04.11, 11.11, 18.11, 25.11, 02.12, 09.12, 16.12

Jeśli żaden z powyższych wariantów nie jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami. Wspólnie postaramy się znaleźć rozwiązanie.

ZASTRZEŻENIE

Trening Inteligencji Emocjonalnej nie zastąpi opieki/leczenia psychiatrycznego. Trening nie zastąpi farmakoterapii. Nie zastąpi też psychoterapii, chociaż może być do niej dobrym wstępem.

Trening IE nie jest przeznaczony dla osób z zaburzeniami osobowości, chorych na depresję, ani inne poważne choroby psychiczne.

Jeśli wahasz się, czy trening IE jest dla Ciebie, umów się na konsultację psychologiczną z jednym z naszych trenerów. W trakcie takiego spotkania wspólnie ustalimy, czy jest to dobre rozwiązanie w tym momencia życia, w którym aktualnie się znajdujesz.