zespół, Jarosław Orzechowski, EI EXPERT, inteligencja emocjonalna

dr hab. Jarosław Orzechowski

Psycholog, profesor UJ i Uniwersytetu SWPS – współautor pierwszego polskiego Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz autor programów rozwojowych w tym zakresie.

Od wielu lat prowadzi różnego rodzaju działania rozwojowe w biznesie, głównie szkolenia i doradztwo. Dotyczą one szeroko rozumianych kompetencji miękkich. Ma bogate doświadczenia w zakresie szkoleń z zakresu analitycznego i twórczego rozwiązywania problemów oraz pracy lidera z zespołem. Specjalizuje się również w doradztwie z zakresu zarządzana innowacjami w organizacjach (m.in. stworzył i wdrożył autorski model zarządzania innowacjami w Telekomunikacji Polskiej S.A.). Jest również współautorem pierwszego polskiego Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz autorem programów rozwojowych w tym zakresie. Współredagował książkę „Inteligencja emocjonalna: fakty, mity, kontrowersje”.

W wolnych chwilach uwielbia dobre kino, dobrą muzykę i dobrą kawę (dobrym winem też nie pogardzi). A w dłuższych wolnych chwilach oddaje się podróżowaniu.

zespół, Magdalena Śmieja,, EI EXPERT, inteligencja emocjonalna

dr hab. Magdalena Śmieja

Psycholog, doktor habilitowany nauk społecznych, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół pojęcia inteligencji emocjonalnej. Odbyła staż podoktorski w kierowanym przez prof. Petera Saloveya laboratorium „Health, Emotion, and Behavior” na Uniwersytecie Yale. Jest autorką monografii „W związku z inteligencją emocjonalną – rola inteligencji emocjonalnej w relacjach społecznych i związkach intymnych”, współautorką Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz współredaktorką książki „Inteligencja emocjonalna: fakty, mity, kontrowersje”, a także wielu innych publikacji w tym obszarze. Interesuje się również psychologią bliskich związków, szczególnie z perspektywy poznania społecznego.

Wolny czas najchętniej spędza w kinie, z książką na hamaku lub w podróży w towarzystwie bliskich osób.

zespół, Rafał Szewczyk, EI EXPERT, inteligencja emocjonalna

dr Rafał Szewczyk

Doktor psychologii i magister ekonomii, współredaktor Podręcznika Twojej Inteligencji Emocjonalnej.

Prezes Neurostimulus sp. z o.o. – firmy zarządzającej marką EI Expert.  Swoje pierwsze projekty na pograniczu nauki i biznesu rozpoczynał jeszcze za czasów studenckich, kiedy to otrzymał III miejsce i Nagrodę Prezydenta Wrocławia w „Konkursie na innowacyjną firmę” (WCTT i Politechnika Wrocławska).
Zarządzał projektami naukowymi finansowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Zdrowia. Brał również udział w realizacji kilku projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Realizował projekty zwiększające dobrostan pracowników dla takich firm jak HP.  Jako psycholog posiada również kilkuletnie doświadczenie w pracy klinicznej. Jest współautorem pierwszego polskiego programu do treningów procesów poznawczych dla osób uzależnionych.
W swojej działalności badawczo-rozwojowej kieruje się dewizą Homo homini consulere debet, tzn. Człowiek człowiekowi powinien pomagać. Jego praca doktorska dotyczy wpływu sprawności procesów poznawczych na racjonalność podejmowanych decyzji.

Prywatnie uwielbia pływać na długie dystanse, gotować, a jeszcze bardziej jeść. Uczy się grać na pianinie i ciągle wierzy, że zostanie muzykiem.

zespół, Marta Szewczyk, EI EXPERT, inteligencja emocjonalna

Marta Szewczyk

Psycholog, doktorantka w katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL, współredaktorka Podręcznika Twojej Inteligencji Emocjonalnej.

W trakcie studiów realizowała kilka międzynarodowych projektów w ramach działalności w AIESEC – międzynarodowej studenckiej organizacji zrzeszającej ambitnych młodych ludzi w działaniach na rzecz budowania dialogu społecznego oraz pozwalającej zdobywać kluczowe kompetencje zawodowe (marketing, HR, PR).
Jako współzałożycielka firmy Neurostimulus uczestniczy w budowaniu mostów pomiędzy nauką a praktyką: tworzy i prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych, opracowuje treningi poznawcze poprawiające funkcjonowanie osób z uzależnieniami behawioralnymi.
Posiada również doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczymi: jest dwukrotną laureatką konkursów grantowych Narodowego Centrum Nauki (Preludium 11, Etiuda 5) oraz konkursu Ministerstwa Zdrowia na realizację badań naukowych.

Prywatnie uwielbia krajoznawcze wycieczki rowerowe, taniec współczesny i szydełkowanie.

zespół, Daria Kamińska, EI EXPERT, inteligencja emocjonalna

Daria Kamińska

Psycholog, specjalista ds. szkoleń w międzynarodowej firmie, trener biznesu (posiada certyfikat trenera Grupy SET), autorka bloga Pracownia Szczęścia.

Z pasją dzieli się swoją wiedzą z innymi, jednocześnie nieustannie poszerza swoje horyzonty, co sprawia, że jest prawdziwym omnibusem. Jest absolwentką psychologii, historii, lingwistyki menadżerskiej oraz nowego filmoznawstwa.
Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji twardych (np. marketing bezpośredni, content marketing, obsługa narzędzi informatycznych) i miękkich (np. zarządzanie sobą w czasie, budowanie relacji z klientem, kreatywność, onboarding). Na swoim koncie ma wiele lat doświadczeń w zarządzaniu hierarchicznym i funkcyjnym oraz wdrożenie kompleksowego narzędzia do rozwoju i nauki on-line (L&D) w polskim oddziale swojej firmy.

W wolnych chwilach uwielbia spacery ze swoim owczarkiem o wdzięcznym imieniu Daisy oraz zaczytuje się w literaturze skandynawskiej.

Karolina Janik

Menedżer ds. Projektów Psychologicznych

Ukończyła studia magisterskie z Psychologii oraz licencjackie z Zarządzania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, zawodowo związana z obszarem nauki oraz biznesu, a zwłaszcza z obszarem HR. Ponadto, jest wykładowcą na Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Doktorantka w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Obszary zainteresowań naukowych: inteligencja emocjonalna, znaczenie emocji i motywacji w pracy, zarządzanie emocjami.

W EI EXPERT odpowiada za tworzenie i realizację strategii biznesowej, koordynację realizacji projektów, zarządzanie projektami, organizację pracy zespołu oraz wdrażanie nowych inicjatyw.

Ukończyła kurs masażu i odnowy biologicznej, pasjonatka fotografii.

Daisy

Symbol przewagi serca nad rozumem

W swoim życiu kieruje się bardziej sercem, niż rozumem. Ceni dobre jedzenie (pod warunkiem, że jest go dużo), spokój (swój, ale innym nie daje spokoju), zasady (pod warunkiem, że to jej zasady) oraz kontakt z naturą (bezwarunkowo). Doskonale wychwytuje najsubtelniejsze przejawy emocji, szczególnie strachu. Jej ekspresja emocjonalna jest szczera i nie pozostawia odbiorcom pola do interpretacji.

Tosia

Symbol przewagi rozumu nad sercem

W swoim życiu kieruje się rozumem, głównie w celu zaspokojenia swoich potrzeb przy pomocy człowieka. Podobno ma wysoką zdolność percepcji emocji, choć tak naprawdę woli trenować otoczenie w rozpoznawaniu i reagowaniu na jej uczucia i potrzeby. Nie przepada za łonem natury, choć czasami pozwala się wynieść na rękach do ogrodu. Nie wie, co to kompromis. W kwestii kulinarnej toleruje wyłącznie dobrej jakości wołowinę.

Poznaj lepiej siebie i ludzi, z którymi pracujesz.
Razem odkryjcie swoje mocne strony i obszary z potencjałem rozwojowym.

Napisz do nas